Kreliçe Barbie / Yapım Aşamaları

Cici kızlara bebek ve gelin barbie ler SUPPRUSS ÇEYİZ Blogumda Görebilirsiniz Tıklayınız

Cici kızlarınıza özel günlerin de veya doğum günlerin de hediye barbie bebekler sipariş verebilirsiniz … gelin Barbie bebekler için SUPPRUSS ÇEYİZ veya SUPPRUSS TAKI ya yorum ve mail yazıp sipariş verebilirsiniz. supprusstaki@hotmail.com


Kraliçe gibi oldu onun için adını kraliçe barbi koydum ve yapım aşamalarını isteyen arkadaşlarım için foroğraflamaya çalıştım İNŞALLAH faydalı olabilirim.


2 Katlı makina ipi 10 numara tığ barbie bebek ve size kalmış süslemeler (boncuk, küpe,kurdele gibi) Bebeğimizin beline ölçerek belinden 3 zincir fazla zincir çekiyoruz,

Her zincire 1 er tane sık iğne dolduyoruz, arada sıra başların da bebeğin kalçasına göre 1 er tane artırıyoruz ve 2 -2,5 santim örüyoruz ( açık kalan yerlere başka adı varmı bilmiyorum cırt bant dikiyorum)yüzünden birleştirip ara da artırmalara devam ederek (artırmalar çok fazla olmayacak)dönerek bebeğin ayaklarına kadar örmeye devam ediyoruz.

Etek boyu tamamlanınca 4zincir cekerek sık iğnelerin aralarına 2 şer tane file örgüsü yapıyoruz,

hemen altta file örgünün 2 inci sırasını ilk sırada yaptığımız file lerin içine 1er tane yaparak devam ediyoruz ve 3 üncü sırayı da aynı devam ediyoruz bitince ipi koparıyoruz. (her file örgünün arttırarak içine yaptığımız file fırfırları meydana getiriyor) Gelinliğin etek kısmı bitmiş oluyor.

Bu fotoğrafta da gelinliğin üst kısmını yapıyoruz , yine bel genişliğin de zincirle başlıyoruz, 2 sıra sık iğne ve üzerine 3 zincirle file ile devam ediyoruz ( arttırmalar da yine bebeğin vucut yapısına göre devam ediyoruz) yine 4 sıra file den sonra 2 sıra sık iğne yapıp 3 üncü sıra da meme kısmını belirginleştirmek için bebeğin üzerinde ölçüp tam yerine gelince 2 tane 2 li 2 tane 3 lü tekrar 2 tane 2 li ve tam ortaya 1 tane sık iğneyi de yapıp 2 inci meme kısmını yapıp sırayı tamamladıktan sonra üzerine iki sıra sık iğneyle bitiriyoruz ( ve bitirmeden önce son sık iğnenin ortasına gelince alttaki fotoğrafları takip edelim)

Zincir çekerek omuzundaki fırfıra başlıyoruz,

sık iğneyle devam ediyoruz,

4 zincir çekerek aynı ayak ucun da yaptığımız file örgüsü fırfırı tek sıra yapıp bitiriyoruz.

İpi bel kısmına bağlayıp arada arttırmalara dikkat ederek 2 -2,5 santim daha önce etekte yaptığımız gibi yüzünden birleştiriyoruz.

Buradan itibaren fotoğraflardan da anlaşıldığı gibi boyunu ayarlayana kadar file örgüsüyle devam ediyoruz .

Boyunu istediğiniz kadar yapabilir ve ister yuvarlak veya isterseniz daha üçgen minik artırma ve eksiltmelerle toparlayabilirsiniz. Burada bitmiyor tabiki aynı etek ucunda uyguladığımız fırfırı burada 4 zincirle her sık iğne arasına 2 şer file olarak başlayıp bir sıra örüyoruz, 2 inci sıradan itibaren 3 ve 4 üncü sıralarda filelerin içine 1 tane arttırarak 4 sıra yapıyoruz.
(Fırfır bittikten sonra bebeği gidirip arkasını açık yerlerine yine cırt bant dikiyorum)

Bebeğin koluna göre zincir çekip file örgüsü yaptığım eldiven (aksesuar) için uzun zincir çekip ayakkabı bağı gibi geçirip bebeğin koluna geçirip bağladım.

Burada düz olan arkada 6 – 7 tane zincirler çekip birini beline geçirip fiyonk yapıyoruz ve diğer zincirleri 3 – 4 file atlayıp takıyoruz ve fiyonk yapıyoruz .
En son omuzuna yaptığımız fırfırın aynısını zincir çekip dönerek 2 veya 3 sıra başı için yapıyoruz saçını düzeltip ucuna yaptığımız zincirlere başına bağlıyoruz. Yapmak isteyenlere kolay gelsin ve yapanlar olursa görmek isterim.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: